18 Aralık 2009

2009-2010 öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçları açıklandı

468 bin öğrenci burs ve krediye başvurdu

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2009-2010 öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi almaya hak kazanan öğrencileri belirledi.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada, burs ve öğrenim kredisi almak için 468 bin 389 öğrencinin müracaatta bulunduğunu söyledi. Albayrak, bu öğrencilerden 87 binine burs, diğer tüm öğrencilere ise, öğrenim kredisi tahsis edildiğini kaydetti. Albayrak, katkı kredisi almak için müracaatta bulunan 303 bin 75 öğrencinin tamamına kredi tahsisinin yapıldığını da kaydetti.

Albayrak ayrıca, öğrencilerin taahhüt senetlerini, 18-24 Aralık 2009 tarihleri arasında herhangi bir noterde, vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 24 Aralık 2009 tarihi mesai saati bitimine kadar kurumun bölge veya yurt müdürlüklerine teslim etmelerini, bölge veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile veya elden teslim etmeleri gerektiğini kaydetti.

Albayrak, senetlerini 24 Aralık’a kadar kuruma teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemelerinin 11 Ocak 2010 tarihinde Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacağını da belirtti.

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları, kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

ANKA--
Yeni İç Giyim Adresiniz
http://www.sivas.mlm-future.com/shop.php?lang=tr&cms_nav_id=147
---------------------------------------------------------------------------------
Alemin Portalı
Tüm Alem Burada
http://aleminportali.com
------------------------------------------
İlan Grubu
http://groups.google.com.tr/group/ilangrubu/subscribe?hl=tr

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Blog Widget by LinkWithin

İslam İlmihali