26 Eylül 2009

Meysu Cola pazarına girdi

Gülsan Gıda, formülü ve tadıyla ilgili 1 yıldır üzerinde çalıştığı Meysu Cola'yı, iki çeşidiyle marketlere dağıtmaya başlayacağını duyurdu.

 Gülsan Gıda'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin ilk meyve suyu markalarından Meysu'nun, geçtiğimiz yıl yaptığı süt yatırımının ardından, kola üretimine de başladığı belirtilerek, Meysu'yu 2000 yılında kiralayan ve 2007 yılında 2,5 milyon liraya isim hakkını satın alan Gülsan Gıda'nın, markanın içecek portföyünü tamamlamak amacıyla cola ürünü ile değişim ve yenilik misyonunu devam ettirdiği vurgulandı.

Meysu'nun, cola için 1,5 milyon avroluk makine yatırımı gerçekleştirerek, yıllık 20 bin litre üretim kapasitesine sahip ürünle, 2010 yılı sonuna kadar pazardan yüzde 2'lik bir pay almayı hedeflediği belirtilen açıklamada, bu 20 bin litrenin yüzde 20'sinin ise ihraç edileceği, özellikle Türk Cumhuriyetler ve Orta Doğu'da iyi bir ihracat grafiği yakalayarak, Meysu Cola'nın bu ülkelere gönderileceği duyuruldu.

Gülsan Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, bir yıldır üzerinde çalıştıkları üründe, E ve C vitamini katkısıyla tazeliğini koruyan doğal bitkisel özütün kullanıldığına dikkati çekti.

Bekir Güldüoğlu, Gülsan Gıda'nın Meysu için bugüne kadar 15 milyon avroyu aşan yatırım yaptığına işaret ederek, şunları kaydetti:
“Meyve suyu için ilk teknoloji yatırımımızı 2002'de yaptık. Meysu'yu kiralamamızdan bu güne üretim kapasitesi 15 kat arttı. Bundan sonra ürün portföyümüzü geliştirmeye odaklanıyoruz. Yeni sektörlere girmeyeceğiz. İçecek ve şekerli gıdalar sektöründe Gülsan Gıda'yı konumlandırıp, ürün atağına geçiyoruz. Şimdi Gülsan Gıda'nın satışta büyüme dönemi. Bayiler aracılığıyla ürünün dağıtımını yapacağız. Meysu Cola'nın Ar-Ge çalışmaları 1 yıl boyunca 6 gıda mühendisi tarafından yapıldı. Cola yatırımı ile birlikte yüzde 15 büyüme sağlayacağız.”


--
MLM Future
Alışveriş yaparak para kazanma yolu
http://www.sivas.mlm-future.com
------------------------------------------
Sizinde bir internet siteniz olsun. Yönetim Paneli Sayesinde Sitenizi Kendiniz Yönetin. www.sizinisminiz.com isminde bir internet sitesine sahip olun ve ömür boyu kendinizi tanıtın, resimlerinizi girin. videolarınızı seyrettirin. istediğinizi yapın.

http://www.xticaret.com/xticaret/?11_1493_=&ref=websihir
-----------------------------------------------
Alemin Portalı
Tüm İnternet Siteleri Burada
http://www.aleminportali.com
-------------------------------------------
İlan Grubu
http://groups.google.com.tr/group/ilangrubu/subscribe?hl=tr

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Blog Widget by LinkWithin

İslam İlmihali