15 Eylül 2009

15 Eylül 2009'dan Önemli Gündem Başlıkları...

1- Güvenlik Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da yapılacak.

- Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'la haftalık olağan görüşmesini Başbakanlık Merkez Bina'da yapacak.

2- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali Cumhurbaşkanlığı İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Hassan Sheikhali ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknosa Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane ve beraberindeki Dernek Yönetim Kurulu üyeleri de Cumhurbaşkanı Gül tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilecek.

3- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ABD Büyükelçisi James J. Jeffrey'i, Hırvatistan Büyükelçisi Gordan Bakota'yı, Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Heyet Başkanı Mehmet Cemal Çiftçigüzeli ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Başkan Yardımcısı Lütfi Arıboğan'ı ayrı ayrı kabul edecek.

- Şahin, TBMM personeli ile Mecliste iftar yemeğinde bir araya gelecek.

4- Davutoğlu'nun siyasi partileri ziyareti.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, sırasıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile DSP Genel Başkanı Masum Türker'i parti genel merkezlerinde ziyaret edecek.

5- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AB Genel Sekreterliği'nde "Kamu Kuruluşları ile İletişim Stratejisi Toplantısı" yapacak.

- Toplantıdan sonra İstanbul'a gidecek olan Bağış, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığının Yıldız Parkı Çadır Köşkü'ndeki iftar programında bulunacak.

- Bağış, İstanbul CRR Konser Salonu'ndaki 1. Uluslararası Hrant Dink ödül törenine de katılacak.

6- Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, otomotiv sektörünün önemli organizasyonlarından 63. Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'na katılacak.

7- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Denizli'de belediye tarafından kurulan iftar çadırına misafir olacak.

- Bakan Kavaf, ayrıca huzurevi ve çocuk yuvasını ziyaret edecek ve Bayram Meydanı'ndaki şenlikleri izleyecek.

8- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İsveç'in Vaexjö kentinde yapılan Avrupa Tarım Bakanları Toplantısına katılacak.

9- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İngiltere Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Yenileştirme Bakanı Lord Phil Hunt ile görüşecek.

- Bakan Yıldız, Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi Marcelo Jardin'i de kabul edecek.

10- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İngiltere Enerji ve İklim Değişikliğinden Sorumlu Bakan Lord Hunt ile makamında bir araya gelecek.

11- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde, "15. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması" ödül töreni ve sergisinin açılışına katılacak.

- Günay, ayrıca "Köroğlu Operası"nın Devlet Opera ve Balesi'ndeki gösterimini izleyecek.

12- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayı hanehalkı işgücü verilerini açıklayacak.

13- Siyasi partilerden.

- DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun, Anatavan Partisi'nin Kırıkkale İl Kongresi'ne katılacak.

- BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Sivas'ın Şarkışla ilçesinde partisince düzenlenen "Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu Anma" programı kapsamında yapılacak hatim ve iftar programına katılacak.

14- Bütün kamu alımları, yasa kapsamına giriyor.

- Kamu ihale yasası, "kamu alımları yasası" adı altında ihaleli, ihalesiz tüm kamu alımlarını kapsayacak şekilde düzenleniyor.

- Savunma, güvenlik, acil durum gibi bazı zorunlu alanlar dışında, yasadaki istisnalar kaldırılacak.

- Kamu İhale Kurumu Başkanı Hasan Gül:

- "Düzenlemeye bir kaç ay içinde son şeklini vereceğiz."

15- Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun 53. Genel Kurul Toplantısına Viyana'da devam edilecek.

- Toplantının bugünkü oturumunda, Arap ülkelerinin hazırladığı "Orta Doğu'nun nükleer silahlardan arındırılması" ile İran'ın hazırladığı "Nükleer reaktörlerin hava saldırılarına karşı korunması" konulu iki karar tasarısının sunulması bekleniyor.

16- Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko Türkmenistan'ı ziyaret edecek

- Yuşçenko, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile görüşecek.

17- Kadir Gecesi

-Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fikret Karaman, Amasya II. Beyazıt Camisi'ndeki mevlite katılacak.

-TRT, Amasya II. Beyazıt Camisi ile Bosna Hersek Goradze kentindeki camiden dönüşümlü olarak mevlit programı yayınlayacak.

18- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Festival Genel Sanat Yönetmeni Vecdi Sayar ve bazı sanatçıların katılımıyla, 46. Antalya Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nin programıyla ilgili İstanbul Dedeman Otel'de basın toplantısı düzenleyecek.

19- Etkinlik...Tören...

- Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Trabzon'a ilk gelişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında tören düzenlenecek.

- TÜBİTAK tarafından geliştirilen Pardus yazılımının tanıtımı Kocaeli Ticaret Odası'nda yapılacak.

-İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verecek.

20- Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde gruplardaki mücadele (A), (B), (C) ve (D) gruplarındaki toplam 8 maçla başlıyor.

- (B) Grubu'nda Beşiktaş ile İngiltere'nin Manchester United takımı, BJK İnönü Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

21- Futbolda Türkiye Kupası 2. Kademe kura çekimi, Maslak Sheraton Otel'de yapılacak.

22- TFF 2. Lig 1. Grup'ta, Zeytinburnuspor ile Yalovaspor Bahçelievler İl Özel İdare Stadı'nda karşılaşacak.

23- 2. Rixos Uluslararası Basketbol Kupası Antalya'da başlayacak.

24- "12 Dev Adam"ın Slovenya'ya şansı tutmuyor. - (A) milliler, rakibiyle yaptığı 13 maçta 9 yenilgi, 4 galibiyet aldı.--
İlan Grubu
http://groups.google.com.tr/group/ilangrubu/subscribe?hl=tr

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Blog Widget by LinkWithin

İslam İlmihali