25 Mart 2010

Havasız işyeri hasta ediyor

Havasız  işyeri hasta ediyorPazartesi günleri işe başlarken nefes darlığı, halsizlik ve ateş yükselmesinden şikayet ediyorsanız hasta olabilirsiniz.

Bursa Mesleksel Akciğer Hastalıkları Enstitüsü Başkanı Prof.Dr. Nihat Özyardımcı, işyerlerinde verimin düşmesine neden olan pazartesi hastalığına, işyerlerinin iyi havalandırılmamış olmasının neden olduğunu belirtti.

Prof.Dr. Nihat Özyardımcı, “Haftanın ilk günü şiddetli şekilde kendisini gösteren, hafta sonuna doğru azalan bu genel belirtilere öksürük, göğüste hırıltı ve yanma, nefes almada zorluk eklenebilir. Hafta sonu tatilinde kaybolan bu şikayetler pazartesi günü işe gelindiğinde tekrar başlar. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde ileriki dönemlerde hastada kalp damar hastalıkları da kendisini gösterir” dedi.

Pazartesi hastalığından korunmak için işyerlerinin iyi havalandırılması ve çalışma esnasında maske takılması gerektiğini kaydeden Prof.Dr. Nihat Özyardımcı, solunum fonksiyon testleri ile pazartesi hastalığının kolayca teşhis edilebileceğini söyledi.

ASTIM MERKEZİ

Bursa Mesleksel Akciğer Hastalıkları Merkezi’ni tanıtan Prof.Dr. Nihat Özyardımcı, Bursa Verem Savaş Derneği tarafından yaptırılan Astım Merkezi’nin de nisan ayı sonunda hizmete gireceğini kaydetti. Prof.Dr. Özyardımcı, bol oksijen ve temiz havası nedeniyle nefes darlığı çekenlerin Güney Marmara’da Mudanya, Güzelyalı ve Kurşunlu yöresini tercih ettiklerini dile getirdi. Prof.Dr. Nihat Özyardımcı, “Bursa Verem Savaş Derneği’nin 20 dairelik Astım Merkezi bu konuda büyük bir ihtiyaca cevap verecek” diye konuştu.

--
İlan Grubu
http://groups.google.com.tr/group/ilangrubu/subscribe?hl=tr

Hiç yorum yok:

Popüler Yayınlar

Blog Widget by LinkWithin

İslam İlmihali